O mnie

Żanetta Charemska - absolwentka prawa Uniwersytetu Wrocławskiego, aplikant radcowski, interesuje się prawem i postępowaniem administracyjnym. Miłośniczka przyrody, książek, roweru i śpiewu.

Początkujący prawnik chcąc ugruntować swoją wiedzę prawną, a także dostrzegając potrzebę edukacji prawniczej w społeczeństwie, swoim blogiem stara się opowiadać o prawie po ludzku i dla ludzi, wychodząc z założenia, że prawo ma być dla człowieka, nie na odwrót. Blogiem rysowana opowieść dotyczy również blasków i cieni życia młodego prawnika.

Nieustannie szukająca swojej drogi życia prawniczka z artystycznymi zamiłowaniami. Próbowała swoich sił w działalności społecznej. Przez krótką chwilę przeżyła przygodę z korpo call center, która utwierdziła ją w przekonaniu, że praca w takiej organizacji jest nie dla niej. Zatrwożona rozpasaniem i rozpuszczaniem młodego pokolenia. Mimo wszystko jednak wielka entuzjastka dzieci.

Na swoim Facebooku i Instagramie opowiada o prawdziwym obliczu wchodzenia młodego prawnika na rynek pracy. O jego rozterkach. O trudach bycia aplikantem i pracownikiem po męczących studiach prawniczych. Nie wpiszę się w promowaną z każdej strony ideologię szybkiego sukcesu okraszonego dużą gotówką bez wysiłku. Kluczem do sukcesu jest ciężka praca, a nade wszystko upór.

Pokazuję, że życie bywa smutne i ciężkie i że trzeba to zaakceptować. Nikt mi nie wmówi, że można żyć na ciągłej fali, w paśmie nieustających sukcesów. Nie brakuje u mnie jednak zachwytów nad życiem. W ogólnym rozrachunku jest ono cudem i trzeba je wykorzystać najlepiej, jak potrafimy :).